У залі засідань вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася міжнародна науково-практична конференція «Військове духовенство часів визвольних змагань в Україні (1918 – 1921 рр.): погляд через століття». У конференції взяли участь голова Синодального військового відділу УПЦ митрополит Білоцерківський та Богуславський Августин та його заступник протоієрей Віталій Приходько.

IMG 9135

Проведення заходу було ініційовано Міністерством культури України за участі Історичного та Філософського факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства.

Конференція стала першою значною науково-інформаційною подією серед низки заходів, запланованих Департаментом у справах релігій та національностей Міністерства культури України, з нагоди 100-річчя від подій Української революції та встановлення національної державності у період 1918 – 1921 рр.

У роботі конференції взяли участь науковці та викладачі вищих навчальних закладів, представники військових та правоохоронних структур, священики українських церков, а також курсанти Військового Інституту та студенти Історичного та Філософського факультетів університету.

IMG 9146

Перед учасниками конференції виступили народний депутат України, заступник голови Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, доктор філософських наук, професор, Єленський Віктор, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Юраш Андрій, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор Патриляк Іван.

З цікавою і змістовною доповіддю виступив канадський військовий капелан, капітан Інсеоб Вон, який розповів про організацію діяльності капеланської служби в Канаді.

Під час конференції була обговорена  низка тем:

Українська православна церква в умовах Української революції 1917 – 1918 рр.

Військове душпастирство в період Директорії Української Народної Республіки.

Військове капеланство в Українській Галицькій Армії.

Сучасний стан військового капеланства у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, створених відповідно до чинного законодавства.

Капеланська служба у збройних силах країн НАТО.

За підсумками роботи конференції було рекомендовано врахувати історичний досвід досвіду створення служби військового духовенства часів визвольних змагань 1918 -1921 рр. у процесі інституалізації капеланської служби у військових формуваннях, створених відповідно до чинного законодавства України у сучасних умовах.

IMG 9202

Храми НАВСУ — Міжнародна науково-практична конференція «Військове духовенство часів визвольних змагань в Україні" © 2018 Храми НАВСУ