Травнева екскурсія до Лаври

Травнева екскурсія до Лаври

Всім відома приказка «Язик до Києва доведе». До Києва, питаючи дорогу один в одного, йшли завжди тисячі прочан з усіх усюд, щоб завітати до найшанованішої християнської святині в Україні, Святої Успенської Києво-Печерської Лаври та вклонитися її святиням. Так, 13 травня до Печерської Лаври завітали і курсанти ННІ № 1 під супроводом настоятеля храмів при НАВС протоієрея Віталія Приходько, який провів для них оглядову екскурсію монастирем та розповів про його історію та сьогодення.

На початку курсанти оглянули один з найдавніших храмів Києва – храм Спаса на Берестові, побудований на місці, де колись розташовувалась заміська резиденція Київських князів. Потім курсанти пройшли вздовж лаврських мурів до храму Всіх святих, збудованого коштом гетьмана Івана Мазепи, після чого вже розпочали екскурсію монастирем. Отець Віталій коротко розповів про житіє преподобного Антонія, який шанується як засновник Лаври, про його молитовний подвиг на Афоні та прихід на Київські пагорби, звершення подвигу у печерах та духівництво братією. Найцікавішим, зазвичай, для всіх, хто прийшов до Київської Лаври, є відвідування печер, де колись у монашеському подвизі просіяли сотні наших співвітчизників, а зараз їх святі мощі почивають там і благочестиві паломники з молитвою приходять до них, просять їх заступництва та духовної підтримки. Про деяких з преподобних отців Печерських розповів священик Віталій курсантам докладніше.

Курсантів цікавило, як організоване життя у монастирі, чим окрім молитви займаються монахи та послушники, їх вразили історії про життєвий шлях деяких з них. Було цікаво також дізнатись і про навчання в духовних Семінарії та Академії, вразило те, як багато, що в розпорядку дня семінариста є подібним до курсансього життя. Пройшовши Дальніми печерами, курсанти оглянули також територію Ближніх печер, монастирське кладовище та випивши води зі святих джерел, залишили територію Лаври, куди знову хочеться повернутись усім, хто хоч раз у житті побував там.

Храми НАВСУ — Травнева екскурсія до Лаври © 2018 Храми НАВСУ