Храм Архістратига Михаїла

Храмове свято – 19 вересня, 21 листопада

Історія: З кінця 90-х років ХХ століття духовенство Свято-Макаріївського храму м. Києва духовно опікувало Національну академію внутрішніх справ України (НАВС). За активного сприяння нині покійного ректора НАВС генерал-полковника міліції Кондратьєва Ярослава Юрійовича та настоятеля Свято-Макаріївського храму протоієрея Анатолія Затовського, на третьому поверсі адміністративної будівлі НАВС (Солом'янська пл. 1) було переобладнано частину холу під православний храм на честь святого Архістратига Михаїла. Відкриття храму і перший молебень відбулися 20 червня 2003 року. Для проходження служіння в нововідкритому храмі, Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром був відряджений колишній випускник НАВС, священик Віталій Приходько, який згодом став і настоятелем молодої парафії. Чин освячення та першу божественну Літургію, які відбулися 10 жовтня 2003 року, очолив архієпископ Львівський і Галицький Августин, голова Синодального відділу УПЦ зі взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. З жовтня 2003 року по січень 2006 року, в храмі проводилися регулярні богослужіння. У січні 2006 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, парафія Свято-Михайлівського храму перейшла в новостворений Богоявленський храм, оскільки там були створені набагато кращі умови для проведення богослужінь.

На сьогоднішній день, в храмі Святого Архістратига Михаїла періодично відбуваються молебні, а також здійснюються 2 Літургії - на престольне свято на честь Собору Святого Архістратига Михаїла (21 листопада) і в день спогаду Чуда Архістратига Михаїла в Хонех (19 вересня).

Храми НАВСУ — Храм Архістратига Михаїла © 2018 Храми НАВСУ